برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چرا زنان خالکوبی می‌کنند؟ بررسی روانشناسی شخصیت زنانی که تتو می‌کنند!

اگر چه جامعه در خیلی از موارد من جمله خالکوبی استاندارد دوگانه‌ای برای برچسب و انگ زدن به زنان دارد، اما نتایج مطالعات جدید به‌شدت باور‌های کلیشه‌ای در مورد زنانی که تتو می‌کنند را به چالش می‌کشد.

نگاه منفی جامعه به خالکوبی زنان

همین چند وقت پیش، هنگامی‌که با یکی از دوستانم در یک بعدازظهر گرم در سان‌فرانسیسکو قدم می‌زدم، دختری که نزدیک بیست سالش بود از کنارمان رد شد. او شلوار جین پوشیده بود و روی قسمت گود کمرش پرنده‌ای رنگی در حال پرواز تتو شده بود.

رفیقم گفت: «مُهر فاحشگی را نگاه کن!»

واژه مُهر فاحشگی برای من تازگی داشت و مفهوم آن این بود که در مقایسه با دیگر زنان، خانم‌هایی که خال‌کوبی دارند از نظر جنسی، بی‌بندوبار و هرزه محسوب می‌شوند.

با قیافه‌ای متعجب پرسیدم: «واقعا فکر می‌کنی این افراد هرزه باشند؟»

چرا مردان به زنانی که خالکوبی می‌کنند پیشنهادهای جنسی می‌دهند؟

در نظر مردان این‌گونه است. بر اساس یک نظرسنجی که اخیرا صورت گرفت، در مقایسه با زنان بدون خال‌کوبی، مردان با احتمال بیشتری به سمت زن‌هایی می‌روند که تتو دارند و احتمال اینکه به باور مردان این دسته از زنان از نظر جنسی در دسترس باشند، بیشتر است. به‌علاوه، طبق یک گزارش دیگر، زنانی که خال‌کوبی دارند از نظر جنسی فعال‌ترند و این بدان معنا است که با احتمال بیشتری در دسترس مردان هستند.

چرا مردان به زنانی که خالکوبی می‌کنند پیشنهادهای جنسی می‌دهند؟

بیایید این دو یافته را بررسی کنیم:

از نظر مردان، زنانی که خالکوبی / تتو کرده‌اند آمادگی بیشتری برای رابطه جنسی غیر متهدانه دارد!

محققان فرانسوی ۱۱ زن جوان با متوسط سن حول‌وحوش ۲۰ سال را در روزهای داغ تابستان به سواحل برتانی فرستادند. همه این زنان جوان لباس شنا بر تن داشتند. به آن‌ها گفته شده بود که حوله‌های خود را روی ساحل پهن کنند، دمر دراز بکشند، کتاب بخوانند و آغازکننده گفتگو با مرد‌ها نباشند. این آزمایش یک‌ساعته توسط زنان بدون خال‌کوبی در ۲۰ ساحل مختلف انجام شد. در طی یک آزمایش مشابه یک‌ساعته دیگر تتوی موقت به شکل پروانه بر روی بدن این زنان نقاشی کردند. محققان با یک فاصله ۲۰ متری آنچه را اتفاق می‌افتاد تحت بررسی قرار دادند.

در حالتی که زنان خال‌کوبی نداشتند به‌طور متوسط ۱۱ مرد با آن‌ها شروع به گفتگو کردند. هنگامی‌که بدن زنان دارنده نشان اثر هنری بود، این رقم به ۲۶ نفر رسید. از نظر زمانی در حالتی که بدن زنان تتو نداشت ۳۵ دقیقه طول می‌کشید تا مردی به آن‌ها نزدیک شود و در حالتی که تتو داشتند این زمان به ۲۶ دقیقه تنزل می‌کرد.

سپس محققان به ۴۴۰ مرد در بازه متوسط سنی ۲۲ سال، زنانی که تتو داشتند را نشان دادند و از آن‌ها پرسیدند که آیا به نظرشان می‌توانند با این زنان آشنا شوند و قرار ملاقات ترتیب دهند. سوال بعدی این بود که آیا به نظر مردها امکان داشتن رابطه جنسی در همان قرار ملاقات اولیه ممکن است یا خیر؟

مردها در مقایسه با زنان بدون تتو، شانس خود را برای قرار گذاشتن با زنانی که خال‌کوبی دارند را ۲۰ درصد بیشتر در نظر می‌گیرند.

در مورد سوال دوم نیز در نظر مردها احتمال داشتن رابطه جنسی پس از اولین دیدار با زنانی که خالکوبی داشتند ۲۸ درصد بیشتر از سایز زنان بود.

آیا زنانی که تتو می‌کنند از نظر جنسی فعال‌تر هستند؟

تا اینجای کار می‌دانیم که مردان بیشتری به زنان دارای تتو ابراز تمایل می‌کنند و شانس خود را برای ترتیب دادن قرار ملاقات بیشتر می‌دانند، و فرض اولیه آن‌ها این است که این زنان از نظر جنسی آزادتر هستند. اما این اعتقادات صحیح هستند؟

محققان لهستانی این موضوع را در تحقیق اخیر خود بررسی کردند. در این تحقیق از ۸۸ جوان بالغ شرکت‌کننده (هم زن هم مرد)، ۶۰ نفر بدون تتو بودند و ۲۸ نفر از آن‌ها خال‌کوبی داشتند. محققان دریافتند که افرادی که تتو دارند تا حدودی از نظر جنسی فعال‌تر هستند – اما این تفاوت به‌اندازه‌ای نیست که تفاوتی واقعی ایجاد کند.

در مقایسه با شرکت‌کنندگان بدون تتو، کسانی که خال‌کوبی داشتند، اولین سکس مقاربتی عمر خود را در سن پایین‌تری تجربه کرده بودند، پارتنرهای جنسی بیشتری در طول عمرشان داشتند، تا حدودی از نظر جنسی فعال‌تر و ماجراجوتر بودند. بااین‌حال، هیچ‌یک از این یافته‌ها، از نظر آماری قابل‌اعتنا نبوده و تفاوت فاحشی را نشان ندادند.

لذا این نتایج نشان می‌دهند که اگرچه شاید افراد دارای خال‌کوبی فعالیت جنسی بیشتری داشته باشند، اما زندگی جنسی کاملا معمولی دارند.

علاوه بر این، این مطالعه فعالیت جنسی را بر اساس جنسیت دسته‌بندی نکرده بود. بنابراین مشخص نیست که آیا زنان دارای خال‌کوبی از نظر جنسی فعال‌تر هستند یا خیر. شاید هم این مردان دارای تتو باشند که از نظر جنسی فعال‌تر هستند.

بنابراین آیا زنانی که تتو کرده‌اند بی‌بندوبار هستند؟ خیر!

چرا زنان خالکوبی / تتو می‌کنند؟

چرا زنان خالکوبی / تتو می‌کنند؟

زنان از هر نوع آرایشی استفاده می‌کنند: گوشواره، آرایش مو، مدهای مختلف و حتی جراحی زیبایی. آن‌ها این کار را برای افزایش اعتمادبه‌نفس خود و برای افزایش جذابیت و خواستنی بودن خود انجام می‌دهند.

(چه کارهایی برای افزایش اعتماد‌به‌نفس می‌شود انجام داد؟ مقاله «۸ قدم برای افزایش اعتماد‌به‌نفس» را مطالعه کنید.)

اگرچه ممکن است بین احساس خواستنی بودن و احساس هوس جنسی ارتباطی وجود داشته باشد، اما این بدان معنی نیست که یک رابطه علت و معلولی بین این دو وجود داشته باشد.

بسیاری از زنان تلاش زیادی برای بهبود ظاهر خود انجام می‌دهند و دردسرهای فراوانی را به جان می‌خرند، بااین‌حال مطالعات اخیر نشان می‌دهد که حدود یک‌سوم از زنان احساس و میل جنسی پایینی دارند و یا اصلا این هوس طبیعی را در وجود خود نمی‌یابند.

(چه عواملی باعث کاهش میل جنسی زنان می‌شود؟ مقاله «سه دلیل عمده در توضیح کاهش میل جنسی در زنان» به تمام سوالات پاسخ می‌دهد.)

درنتیجه خالکوبی برای زنان صرفا نوعی از مد محسوب می‌شوند. اگر این‌گونه در نظر بگیریم که گوشواره یا دیگر انواع مد چیزی در مورد در دسترس بودن زنان از نظر جنسی نمی‌گویند، چرا باید فکر کنیم که خال‌کوبی این کار را می‌کند؟

زنانی که تتو می‌کنند هیچ تفاوتی با دیگر زنان ندارند الا این‌که سلیقه آرایشی که برای بدنشان انتخاب کرده‌اند متفاوت است.

نظر شما در مورد مردهایی که تتو می‌کنند چیست؟ «آیا خال‌کوبی باعث افزایش جذابیت مردان می‌شود؟»

لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید: اگر یک مرد هستید، آیا به نظر شما زنانی که تتو کرده‌اند جذابیت جنسی بیشتری برای شما دارند؟ آیا فکر می‌کنید زنانی که خالکوبی می‌کنند به خاطر تتو توجه مردان بیشتری را جلب می‌کنید؟ و اگر این‌طور است، نظرتان درباره آن چیست؟

 

منبع: سایکالیجی تودی